Odgrzybianie Klimatyzacji Domowej

Każdy, kto posiada w domu klimatyzację, wie doskonale, że czyszczenie urządzenia jest wręcz niezbędne. Zaniedbanie tej czynności może okazać się niebezpieczne w skutkach zdrowotnych zarówno dla dorosłych domowników, jak i dla dzieci

Odgrzybianie Klimatyzacji Domowej

Odgrzybianie klimatyzacji w domu to podstawa prawidłowego funkcjonowania każdego urządzenia. Klimatyzator poprzez ciągłą wymianę powietrza narażony jest na zbieranie zanieczyszczeń. Pył, grzyby, kurz i inne bakterie znajdujące się w powietrzu, dostają się do wymienników ciepła i osadzają się w urządzeniu. Podobnie dzieje się w klimatyzacji przenośnej.

Dlaczego Trzeba odgrzybiać klimatyzację?

Najważniejszy element każdej klimatyzacji to filtr. Samo czyszczenie układu klimatyzacji nie zawsze wystarczy. Od czasu do czasu układ należy zdezynfekować. Powstająca w urządzeniu wilgoć, prowadzi do powstawania alergenów, przez co może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie. Odkażanie zabije wszelkie bakterie i poprawi komfort użytkowania.
Wilgoć powstająca w klimatyzatorze sprzyja tworzeniu się grzybni. W takiej sytuacji wyczuwalny jest właśnie nieprzyjemny zapach. Bardzo ważne jest więc regularne odgrzybianie klimatyzacji domowej. Serwis klimatyzacji jest zatem podstawową czynnością, którą należy wykonać min. raz w roku. Warto zainwestować w środek chemiczny. Należy zwrócić uwagę, czy nie będzie on szkodliwy dla dzieci. Zastosowanie preparatu pozwoli na dłuższe utrzymanie klimatyzacji w czystości. Ważne jest też dbanie o czystość w pomieszczeniu, gdzie znajduje się klima. Przede wszystkim mowa o podłodze. Tam gromadzi się najwięcej kurzu, który wraz z ruchem powietrza, wpada do klimatyzacji. Zdarza się, że konieczne jest odgrzybianie klimatyzacji domowej.

Regularny Przegląd Urządzeń

Każde często używane i mocno eksploatowane urządzenia – również klimatyzator – wymagają regularnego przeglądu. Minimum raz do roku należy zamówić specjalistów, którzy wykonają szereg prac konserwacyjnych i czyszczących. W skład podstawowego przeglądu wchodzi m.in. czyszczenie filtrów parownika, obudowy parownika i skraplacza oraz lameli. Specjaliści mają dostęp do profesjonalnych i bardziej efektywnych środków czyszczących niż sklepowe specyfiki, dlatego po ich wizycie mamy gwarancję, że urządzenie jest dokładnie oczyszczone i będzie bezawaryjnie działać przez długi czas.

Umów Się na serwis klimatyzacji już dziś

Klimatyzacje w naszym asortymencie