Serwis Klimatyzacji Domowej

Serwis Klimatyzacji Domowej

Świadczymy usługi w zakresie konserwacji i serwisu najpopularniejszych na polskim rynku urządzeń typu split, multi-split, klimatyzacji. W naszej ofercie dostępne są urządzenia klimatyzacyjne cenionych i popularnych marek oferujących wysokiej jakości sprzęt. Należą do nich: Toshiba, Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy Industries LTD, Haier, Fuji Electric, LG, Gree czy Rotenso

W skład Naszych usług wchodzi:

 • serwis klimatyzacji
 • naprawę klimatyzacji
 • konserwację klimatyzacji,
 • montaż klimatyzacji
 • Odgrzybianie klimatyzacji
 • serwis klimatyzacji w domu
 • serwis klimatyzacji w bloku
 • serwis klimatyzacji w restauracji, biurze, sklepie

Dlaczego warto czyścić klimatyzację w domu?

Właściwie podłączona klimatyzacja jest niemal bezobsługowa. Jest jednak rzecz, o której nie możemy zapomnieć – czyszczenie klimatyzacji domowej. Chłodzenie powietrza w klimatyzatorze związane jest z powstawaniem wilgoci, której nadmiar może być niekorzystny zarówno dla samego budynku, jak i ludzi w nim mieszkających. Ponieważ wilgotne powietrze tworzy warunki do rozwoju mikroorganizmów, trzeba temu zapobiegać, systematycznie czyszcząc klimatyzację

Należy też pamiętać, że mimo tego, iż urządzenie wyposażone jest w filtry, to powietrze przemieszczające się przez wymienniki ciepła niesie ze sobą kurz oraz zarodniki grzybów i bakterie. Mogą się one osadzać na powierzchni łopatek wentylatora i wymienników, dlatego trzeba je usunąć w czasie czyszczenia klimatyzatora.

Nie czyszcząc klimatyzatora, ryzykujemy oddychaniem powietrzem złej jakości. Ponadto, zanieczyszczenia gromadzące się wewnątrz urządzenia sprawiają, że spada jego wydajność i rosną koszty eksploatacyjne. Klimatyzator pracuje głośniej i pobiera więcej energii elektrycznej, jednocześnie wydzielając nieprzyjemny zapach wywołany wirusami lub pleśnią.

Jak często należy czyścić klimatyzację domową?

Serwis klimatyzacji domowej warto przeprowadzać co najmniej dwa razy w roku, najlepiej na przełomie września i października oraz marca i kwietnia. Sprawdzić należy wówczas:

 • stan filtrów,
 • parownika,
 • sterowników,
 • połączeń układów,
 • przewodów i instalacji.

Filtry klimatyzatora należy czyścić średnio co trzy miesiące, choć częstotliwość ta zależy od stopnia zużycia filtra i ilości kurzu oraz pyłków znajdujących się w domowym powietrzu. Warto wiedzieć, że filtry w klimatyzatorach domowych są zawsze wielokrotnego użytku – dlatego z powodzeniem możemy je czyścić – a nie wymieniać.

Na czym polega czyszczenie klimatyzacji domowej?

Proces czyszczenia klimatyzacji jest kilkuetapowy. Polega na wyczyszczeniu zarówno obudowy klimatyzatora (jednostki wewnętrznej i zewnętrznej) i lameli wylotu powietrza, jak i wnętrza urządzenia. Tu w grę wchodzi zarówno czyszczenie i wymiana filtrów, jak i odgrzybianie klimatyzacji. Czyszczeniu i myciu poddawane są też skraplacze, a wewnętrzne komponenty urządzenia są dezynfekowane.

Odgrzybianie klimatyzacji domowej

Jeśli klimatyzator domowy nie jest odpowiednio konserwowany, może dojść do jego zagrzybienia. Jest to bardzo niebezpieczne dla zdrowia, bo wydmuchiwane przez urządzenie powietrze z drobnoustrojami może powodować groźne dla ludzi i zwierząt domowych choroby.

Pozostałe prace przy serwisie klimatyzacji domowej

W ramach serwisu klimatyzacji domowych specjaliści dokonują m.in. przeglądu obudowy urządzeń i elementów elektrycznych, w tym połączeń elektrycznych. Sprawdzana jest także szczelność układu chłodniczego i w razie potrzeby przeprowadza się napełnianie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.
W ramach serwisu klimatyzacji domowych specjaliści dokonują m.in. przeglądu obudowy urządzeń i elementów elektrycznych, w tym połączeń elektrycznych. Sprawdzana jest także szczelność układu chłodniczego i w razie potrzeby przeprowadza się napełnianie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym.